Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 r. i obchodzony jest w różne dni roku w różnych krajach europejskich. W Polsce obchodzimy go 1 czerwca, tego dnia dzieci mają swoje święto. W tym roku postanowiliśmy, że także nasi uczniowie będą świętować. Zostało zaplanowane wiele atrakcji, także dzięki inicjatywie Rady Rodziców. Od rana w hali sportowej nasi najmłodsi zmierzali się w konkurencjach sportowych, następnie starsze klasy rozegrały turniej w piłkę nożną. Jednak największe atrakcje czekały na milusińskich na zewnątrz szkoły. Rada rodziców ufundowała „dmuchańce”, na których wszyscy mogli się wyszaleć. Panie z rady rodziców upiekły na grillu pyszną kiełbaskę, a na deser każdy otrzymał loda. Można było poczęstować się wodą, choć tej nie zabrakło dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubniewicach. Nasi strażacy zaprezentowali swój sprzęt, a potem zrobili „prysznic” chętnym uczniom. Radochy było co niemiara. Myślę, że ten dzień na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Święta Dzieci: rade Rodziców, Ochotniczej Straży Pożarnej, Grupie Wolontariatu, Dyrekcji i nauczycielom.

Dodała: Agnieszka Jenek

[ngg_images gallery_ids=”305″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails”]