Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Jak co roku nasza szkoła wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubniewicach zorganizowała wiele ciekawych zajęć na hali widowiskowo – sportowej w Lubniewicach, które rozpoczęły się w drugim tygodniu ferii i trwały pięć dni. Program pod tradycyjnym hasłem „Patrzymy trzeźwo na świat” zawierał ciekawą i atrakcyjną ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. Uczniowie chętnie brali udział w rozgrywkach sportowych, grach zespołowych, grach i zabawach w sali zabaw, zajęciach integracyjno – relaksacyjnych, zabawach wdrażających do współpracy w grupie i wielu innych. W ramach zajęć zorganizowany został wyjazd na basen Słowianka w Gorzowie Wlkp. gdzie uczniowie w to zimne czwartkowe popołudnie mogli trenować swoje umiejętności pływackie. Każdego dnia po zakończonych zajęciach wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pyszną bułką i gorącą herbatą zakupioną przez MGOPS w Lubniewicach. Dziennie około 90 uczestników brało aktywny udział w zajęciach, co świadczy o alternatywnej i ciekawej formie spędzania czasu wolnego. Zajęcia prowadzili: Helena Kowalewska, Marcin Tyczyński, Tomasz Janiszewski, Katarzyna Kosmalska.

Dodała: Katarzyna Kosmalska