Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych

4 czerwca 2018 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkól podstawowych województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. W uroczystości tej brali udział: uczeń klasy VI b Maciej Siwiński, który uzyskał tytuł laureata Konkursu przedmiotowego z Matematyki i Maria Jęchorek, która przygotowywała go do tego konkursu. Podczas uroczystości laureatom wręczone zostały zaświadczenia oraz nagrody książkowe. Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata. W tegorocznej edycji konkursów na etapie szkolnym udział wzięło 10 112 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowano 1 926 uczniów, w etapie wojewódzkim udział wzięło 226 uczniów, z których 88 uzyskało tytuł laureata. Maciejowi gratulujemy uzyskanego wyniku i tytułu laureata, który zwalnia go z części matematycznej egzaminu ósmoklasisty.

Galeria……http://ko-gorzow.edu.pl

Uroczyste podsumowanie Kangura 2018

18 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur Matematyczny. Maciej Siwiński, uczeń klasy VI b uzyskał bardzo dobry wynik i wraz z opiekunem – nauczycielem matematyki, Marią Jęchorek zostali zaproszeni na tę uroczystość. Z okręgu gorzowskiego do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 4206 uczniów ze wszystkich typów szkół. Konkurs był wyjątkowo trudny, gdyż nikt z uczestników nie uzyskał tytułu laureata. Najwyższy, bardzo dobry wynik uzyskało 45 uczniów, wśród nich i Maciej. Maciej Siwiński startował w kategorii Beniamin i uzyskał 137,5 punktu na 150 możliwych do uzyskania. Brawo Maciej! – to super wynik. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i bony podarunkowe do Empiku, a opiekunowie – podziękowania i słodki upominek.

Dodała: Maria Jęchorek