„Błąd w pisowni jest jak tłusta plama na fotografii matki”. To właśnie dlatego, żeby tych błędów unikać i być wrażliwym na piękno naszego polskiego języka od wielu lat organizowany jest w I LO w Sulęcinie Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Starosty. 07.03.2018 roku odbyła się już jego XVII edycja. Szkołę z Lubniewic reprezentowały dwie drużyny. W skład pierwszej weszli uczniowie szkoły podstawowej: Alicja Przybyłek (kl. VI a) oraz Maciej Jurczyk i Igor Kononowicz (kl. V).Drugi zespół stanowili gimnazjaliści: Karolina Biegowska i Michał Bilon(kl. III a) oraz Szymon Cieciura z kl. II. Niestety, pomimo zaciekłej walki nie udało nam się przywieźć Złotego Pióra. Jedynie w kategorii indywidualnej 3 miejsce zdobyła Karolina Biegowska. Nagrody osobiście wręczał Pan Starosta Adam Basiński, a pomagała mu Pani Dyrektor LO Aleksandra Jasicka.

Dodała: Ewa Młyńczyk

Więcej…….Powiat Sulęcin