Jesteśmy po trzech spotkaniach organizacyjno- integracyjnych. Ostatecznie do projektu wpisało się 14 osób . Od tej pory działamy jako grupa redakcyjna „Czekolada z Chili” a naszym zadaniem jest wydawanie lokalnej gazetki. Nazwę redakcji podała Ola, pomysł spodobał się wszystkim  i pełni zapału ale tez trochę obaw , jak to będzie, zaczynamy działać. Co udało nam się do tej pory? Umówiliśmy wizytę studyjną w oddziale Gazety Lubuskiej dnia 13 marca- to załatwiła nasza koleżanka Natalia. Zamówiliśmy koszulki promocyjne z logo i nazwą redakcji- to zadanie wykonały Maja i Ania. Wstępnie ustaliliśmy termin zajęć z dziennikarzem ale o szczegóły zadba nasza koleżanka Oliwia. Natomiast nasz rodzynek Michał będzie dbał o stronę techniczną naszej pracy  oraz formę elektroniczną gazetki na portalu juniormedia.pl. Ostatnio zadałam pytanie: Dlaczego zapisałeś się do projektu i czego oczekujesz?

Oto kilka odpowiedzi:

Michał: Zgłosiłem się do projektu, aby sprawdzić swoje umiejętności personalne i spróbować czegoś nowego. Oczekuję, że sobie z tym poradzę i, że nauczę się wielu nowych rzeczy.

Ania: Zgłosiłam się do projektu, aby spróbować czegoś nowego i sprawdzić swoje umiejętności, które zdobyłam rok temu.

Amelia: Biorę  udział w projekcie, ponieważ lubię angażować się w rzeczy tego typu. Miło spędzam w ten sposób czas ze znajomymi a za razem uczę się nowych rzeczy.

Ola : Zgłosiłam się do projektu by wspólnymi siłami wraz z innymi uczestnikami móc stworzyć gazetkę i świetnie się przy tym bawić, tak jak w poprzednim roku. Oczekuję współpracy oraz zdobycia nowej wiedzy.

 

Projekt realizowany jest w ramach programu „Równać szanse” finansowany przez Polsko- Amerykańską Fundacje Wolności oraz administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Dodała: Marta Rusakiewicz