Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego już za nami! 27 marca 2018 roku w szkolnej świetlicy byliśmy świadkami ogromnych emocji naszych młodszych i starszych recytatorów. Było ich łącznie pięćdziesięcioro. To wielka radość, że konkurs cieszy się taką popularnością wśród dzieci i młodzieży. Troska o piękną i poprawną polszczyznę, chęć uczenia się tekstów na pamięć i pokonywanie tremy podczas publicznej prezentacji to naprawdę coś bardzo cennego i zasługującego na wielką pochwałę!W tym roku do jury zaproszone zostały: Pani Hanna Stecyszyn (wieloletnia jurorka) i Pani Marta Rusakiewicz. Nad całością czuwały Panie Polonistki: Ewa Młyńczyk, Agnieszka Jenek i Marta Rogowska. W rolę konferansjerki wcieliła się Wiktoria Kaźmierczak z klasy II gimnazjum. Trzeba stwierdzić, że nasze Panie Jurorki miały w tym roku bardzo trudne zadanie z wyłonieniem laureatów. Narada była niezwykle burzliwa. I długa.. Aż wreszcie zwycięzcy zostali wytypowani! Na część związaną z wręczaniem dyplomów i nagród przybyła Pani Dyrektor Renata Kaczmarek, która pogratulowała wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu i dużego  zaangażowania w życie szkoły.

     Oto wyniki w kategorii klas I-III szkoły podstawowej. Tytuł Laureata otrzymali:

1.Marta Kręcichwost – kl. I a

2.Feliks Stankiewicz – kl. I a

3.Alicja Zaborska – kl. I a

4.Aleksandra Adamska –  kl. III a

W tej kategorii były też 4 wyróżnienia dla : Darii Ludwiczak (I a),Alicji Pielech (I a),Julii Piskurewicz i Amelii Lipieckiej z klasy III b.

       Oto tytuły Laureata w kategorii klas IV-VI:

1.Tomasz Środa – kl. IV b

2.Oliwia Wierzbińska – kl. V a

3.Alicja Przybyłek – kl. VI a

         Wyróżnienia zdobyli: 

1.Aleksandra Bugdalska – V a

2.Karol Brzeziński – kl. VI a

3.Marcel Glinka – kl. VI b

4.Julia Kamieniczna – kl. VI b

5.Filip Raszka – kl. VI b

           W kategorii klas siódmych i gimnazjalnych Laureatami zostały:

1.Amelia Bednarczyk – kl. II gimnazjum

2.Anna Kargul – kl. III a gimnazjum

    Wyróżnienia otrzymały dwie uczennice:

 1.Oliwia Morzyk – kl. VII

2.Wiktoria Kuzajewska – kl. II gimnazjum

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Laureatom życzymy powodzenia  w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Sulęcinie, który odbędzie się w czwartek 5 kwietnia 2018 roku. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację konkursu. Na wyróżnienie zasługują uczennice z kl. III a Urszula Pyrciak i Natalia Przybysz , które pomagały przy wypisywaniu dyplomów. A przypomnijmy – było ich aż pięćdziesiąt!

Dodała: Ewa Młyńczyk

Galeria zdjęć