Wycieczka do Bogdańca

10.05.2016 r. (w związku z realizacją przedsięwzięcia „Od patyka do elektronika, czyli pomysł na zabawkę, na zabawę i naukę” opracowanego przez Jolantę Bernaś) uczniowie klas I – VI wzięli udział w wycieczce do Muzeum Kultury i Techniki Wiejskiej w Bogdańcu. Celem wycieczki było zapoznanie z dawnym mieszkaniem i życiem codziennym młynarza oraz    z narzędziami, maszynami i przedmiotami związanymi z przetwórstwem zboża. Uczniowie uczestniczyli również w lekcji muzealnej „Od ziarenka do bochenka”, zakończonej pokazem wypieku chleba.  Z ogromnym  zainteresowaniem przypatrywali się pracy piekarza, który z ciasta „wyczarowywał” żółwia, jaszczurkę i zajączka. Upieczony chleb smakował wszystkim znakomicie. Atrakcją wyjazdu okazało się także pieczenie kiełbasek w ognisku i wspólne zabawy integracyjne. Podczas wycieczki opiekę sprawowały panie: Iwona Dominiak, Jolanta Kałuska i Jolanta Bernaś.

Galeria zdjęć

 

Wycieczka do Zielonej Góry

 21 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły pojechali do  Centrum  Nauki Keplera w Zielonej Górze. Jest to nowoczesna placówka edukacyjna, która bawi ucząc i uczy bawiąc.  Centrum tworzą dwa obiekty: Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium Wenus. W Centrum Przyrodniczym uczniowie mogli zobaczyć ekspozycje stałe i czasowe. Wszystkimi zmysłami odkrywali tajemnice natury i nauki. W poznaniu wszystkich tajników pomagali pracownicy Centrum, specjaliści z różnych dziedzin nauki, którzy opowiadali np. o tym jak działa ludzkie oko, mierzyli naszą przewodność elektryczną, nasz puls, objaśniali jak działa „armata” powietrzna, jaką gęstość mają różne ciecze, jak wyglądają różne tkanki pod mikroskopem. Następnie wszyscy udali się się do najnowszego planetarium w Polsce – Planetarium Wenus, gdzie czekało dużo  kosmicznych atrakcji: w podziemiach – jaskinia światła a w holu – specjalne wagi, które pokazywały, ile by się ważyło na danej planecie naszego Układu Słonecznego. Jednak sercem tego miejsca okazało się planetarium z 10 – metrową kopułą i prezentacja seansu „Nasz Wszechświat”. Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego przedsięwzięcia  „Od patyka do elektronika, czyli pomysł na zabawkę, na zabawę i naukę”. Opiekę sprawowały panie: Iwona Dominiak, Barbara Sembratowicz i Jolanta Bernaś.

Galeria zdjęć

Podsumowanie zbiórki surowców wtórnych i bateri

   W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubniewicach wzięli udział w XIX EDYCJI AKCJI EDUKACYJNO KONKURSOWEJ „ZIELONA SZKOŁA,ZIELONE PRZEDSZKOLE”. Zebraliśmy:

  • 1605 kg makulatury,
  • 271 kg butelek PET,
  • 86 kg baterii,
  • 8 kg kartoników,

   Najwięksi zbieracze:

  1. Wiktoria Substyk, kl. III
  2. Filip Raszka, kl. IV b
  3. Jakub Kostański, kl. I a
  4. Aleks Morzyk, kl. I a
  5. Amelia Bednarczyk, kl. VI
  6. Aneta Musiałowska, kl. V
  7. Jakub Bartkowiak, kl. III
  8. Borys Bernaś, kl. I b
  9. Fryderyk Hardyk, kl. I a
  10. Hanna Czech, kl. I a
  11. Dorian Szurko, kl. V
  12. Karol Brzeziński, kl. IV a
  13. Karolina Guła, kl. IV b
  14. Gabriela Zgierska, kl. IV b
  15. Jakub Rusakiewicz, kl. III
  16. Jakub Radulski, kl. I a
  17. Maciej Jurczyk, kl. III
  18. Marcel Glinka, kl. IV b
  19. Błażej Stachniak, kl. III
  20. Konrad Zańko, kl. IV a

Piknik ekologiczny „Nie bądź jednorazowy”

 9 czerwca 2016 r. przy Pałacu w Gliśnie odbyło się podsumowanie XIX edycji akcji edukacyjno-konkursowej ,, Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole”. W tym roku Szkoła Podstawowa w Lubniewicach zajęła I miejsce w zbiórce butelek PET i zdobyła tytuł lidera –  nagrodę odebrała Jolanta Bernaś. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, składamy serdeczne podziękowania! Podczas pikniku szkołę reprezentowała 20-sto osobowa grupa uczniów biorących udział w zbiórce surowców wtórnych i baterii. Dzieciom zapewniono dużo atrakcji, m.in.: gry i zabawy ekologiczne, warsztaty plastyczne, kino hybrydowe, dmuchane zamki, miasteczko harcerskie, zabawy muzyczne, pamiątkowe koszulki, kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek. Ponadto niektórzy uczniowie przystąpili do konkursu na Recyklingowe ZOO:Filip Raszka, Gabriela Zgierska, Aneta Musiałowska, Klaudia Sielicka, Jakub Rusakiewicz i Maciej Jurczyk. Ich dzieła to: żyrafa, papuga, foka, pająk gigant i krokodyl. Autorzy prac udzielili wywiadu dziennikarzom TVP Gorzów.

http://gorzow.tvp.pl/25720140/nie-badz-jednorazowy-jak-chronic-srodowisko

W pikniku uczestniczyło ok. 700 dzieci oraz 100 opiekunów z placówek należących do 15 gmin członkowskich CZG-12. W czasie pikniku opiekę sprawowały Jolanta Bernaś i Katarzyna Kosmalska oraz przybyli rodzice uczniów.

Galeria zdjęć

Konkurs na wykonanie przedmiotu użytkowego

 Uczniowie klas I – VI wzięli udział w konkursie na wykonanie przedmiotu użytkowego z surowców wtórnych i odpadów nadających się do ponownego wykorzystania. Dzieci wykazały się dużą wyobraźnią i niesamowitą pomysłowością. Od 15 maja do 10 czerwca 2016 r. powstawały z plastiku, papieru, metalu i drewna nowe przedmioty: przyborniki biurowe, skarbonka z przybornikiem szkolnym, ekodoniczki, zabawki oraz kwietnik ogrodowy. Wykonane prace wskazały sposób ograniczenia ilości odpadów trafiających na wysypiska przez co podniosły świadomość ekologiczną w środowisku. Nagrody otrzymali: Aleksandra Bugdalska, Gabriela Zgierska, Jakub Kostański, Hanna Czech, Filip Raszka. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Sukcesy młodych ekologów

  Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody, którego opiekunem jest Jolanta Bernaś, zdobyło II miejsce za działalność w 2015 roku. Nagroda została przyznana przez ZARZĄD OKRĘGU LOP   W GORZOWIE WLKP.

 

Dodała: Jolanta Bernaś