Październik miesiącem profilaktyki nowotworów
12 października 2015 r. w czasie trwania drugiej godziny lekcyjnej uczennice klasy trzeciej gimnazjum wzięły aktywny udział w prelekcji pod tytułem „Poznaj swoje piersi” w ramach realizacji Programu Edukacji Zdrowotnej. Uczennice poznały zasady samobadania piersi oraz porozmawiały o profilaktyce nowotworów. Dziewczęta prócz części teoretycznej miały możliwość wykonania samobadania piersi przy pomocy specjalistycznego fantomu.Natomiast uczniowie klas pierwszych gimnazjum wzięli udział w prelekcji związanej ze szkodliwym działaniem promieni UV. Uczniowie zdobyli wiedzę o podstawach bezpieczeństwa w czasie kąpieli słonecznych, szkodliwości korzystania z solariów oraz objawach nowotworów skóry. Dalsza część zajęć dotyczyła sposobów zachowania się w przypadku pasożytów skóry jakimi są  kleszcze oraz o objawach boreliozy.Zajęcia przeprowadziła pani Joanna Kubicka oraz pani Katarzyna Grupińska z działu Oświaty Zdrowotnej, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sulęcinie. Zajęcia zorganizowały panie H. Kowalewska i K. Kosmalska.