Na przełomie października i listopada w Szkole Podstawowej odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia wśród uczniów. Po przeprowadzonych zajęciach tematycznych nt. praw i obowiązków, uczniowie klas IV – VI wybrali swojego klasowego kandydata, następnie odbyło się tajne głosowanie wśród uczniów klas II – VI. Uczniowie otrzymali kartki, na których wpisali imię i nazwisko swojego kandydata, którego chcieliby widzieć w roli Rzecznika Praw Ucznia. Wyłonieni kandydaci: Hanna Jagielska – klasa IV a, Karolina Lis – klasa IV b, Oliwia Morzyk – klasa V, Szymon Cieciura – klasa VI. Rzecznik Praw Uczniów to uczeń obdarowany zaufaniem i wybrany przez społeczność uczniowską (klasy II – VI). Po skrupulatnym przeliczeniu głosów przez wolontariusza Kacpra Urbaniaka, okazało się, że Rzecznikiem Praw Ucznia został jednogłośnie wybrany Szymon Cieciura. Serdecznie gratulujemy! Głosy swoje oddało 118 uczniów obecnych w danym dniu w szkole. Rolą Rzecznika jest niesienie pomocy, przy rozwiązywaniu różnorodnych problemów i konfliktów. Kontaktować z Rzecznikiem uczniowskim oraz nauczycielem (K. Kosmalska) można się indywidualnie i grupowo oraz poprzez Skrzynkę Pytań. Jest to skrzynka, do której można anonimowo wrzucać listy i kartki z trapiącymi Was problemami, o których obawiacie się mówić lub też nie wiecie, do kogo zwrócić się po pomoc bądź jeśli chcecie pochwalić się swoimi osiągnięciami. Skrzynka pytań umieszczona jest naprzeciwko sekretariatu i otwierana jest cyklicznie, minimum raz w tygodniu.