W dniu 02.02.16 r. w Liceum ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza odbył się XV Powiatowy konkurs ortograficzny „O Złote Pióro Starosty”. W konkursie wzięły udział następujące szkoły: Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu , Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków Sulęcinie , Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa z Krzeszyc , Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka z Lubniewic , Szkoła Podstawowa im. Polskich  Strażaków z Trzemeszna Lubuskiego    i  Szkoła Podstawowa  im. Żołnierza Polskiego , Gimnazjum im. Jana Pawła II z Sulęcina, Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza z Krzeszyc, Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego  z Torzymia, Gimnazjum im Włodzimierza Korsaka z Lubniewic, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza z Sulęcina  oraz Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskich z Sulęcina. Po krótkim przywitaniu , wyjaśnieniu zasad konkursu przez Panią Aleksandrę  Jasicką dyrektora LO konkursowicze ruszyli  w szranki.   Zostali podzieleni na trzy grupy: Szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Kilinkiewicz, Szymon Cieciura, Oliwia Morzyk, Maciej Jagiełło, Karolina Biegowska i Julia Tyczyńska. W obu kategoriach zdobyliśmy III miejsce. Statuetki i dyplomy w imieniu Starosty wręczyła Pani Agnieszka Sławiak z Zarządu Powiatu w towarzystwie dyrektora LO Pani Aleksandry Jasickiej.

Dodała : Marta Rogowska