Ferie zimowe już za nami. Niektórzy wyjeżdżali z rodzicami w góry, inni na obozy, dla jeszcze innych osób był to czas wyjazdów do rodziny. A dla tych uczniów, którzy zostali w domach, Szkoła Podstawowa w Lubniewicach, Urząd Miejski i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubniewicach zorganizowała koleją edycję zajęć rekreacyjno – sportowych pod hasłem „Patrzymy trzeźwo na świat”, które odbyły się w drugim tygodniu ferii. Celem zajęć było nie tylko rozwijanie aktywności i sprawności fizycznej, ale również integracja uczniów i kontynuowanie zajęć z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i promocją zdrowego trybu życia. Również w tym roku zainteresowanie zajęciami sportowymi było bardzo duże. Uczniowie chętnie grali w piłkę nożną, w piłkę siatkową, w koszykówkę i w hokeja. Dużą atrakcją cieszyły się rozgrywki w tenisa stołowego oraz bilard. Wszyscy uczestnicy mieli dostęp do wielu sprzętów rozwijających aktywność fizyczną . W zależności od zainteresowań uczniowie grali w piłkarzyki, kręcili hula – hop, skakali na skakankach, ćwiczyli przy drabinkach, trenowali rzuty do kosza. Chętni uczestnicy ferii wyjechali również na basen „Słowianka” w Gorzowie Wlkp. by tam szlifować swoje umiejętności pływackie. W czasie trwania ferii zajęciom towarzyszyła radość, zdrowa rywalizacja i kultura sportowa. Dziennie w zajęciach uczestniczyło około 70 osób. Po tak aktywnie spędzonym czasie i wielu spalonych kaloriach każdy uczestnik został poczęstowany II śniadaniem i ciepłą herbatą. Wszystkim zaangażowanym uczniom dziękujemy za aktywnie spędzone ferie zimowe i zapraszamy za rok!

Dodała: Katarzyna Kosmalska