czwartek, Marzec 28, 2019
Strona główna Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej

Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej

Zdrowy styl życia

    Uczniowie gimnazjum  przygotowali dla wszystkich odwiedzających naszą stronę prezentacje multimedialne, które mają na celu  promocję  zdrowego i zbilansowanego żywienia. zachęcamy do zapoznania się z przedstawionymi prezentacjami.   Prezentacja nr 1   "Aktywność" autorzy: Paweł Bednarczyk...

Aneks do wymagań z WF

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do programu „Szkoła i przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej" opracowany został

Czy jesteś duży czy mały zawsze jedz pierwsze śniadanie!

Śniadanie jest nazywane najważniejszym posiłkiem dnia. Badania dowiodły, że dzieci, które co dzień jedzą w domu dobrze skomponowane śniadania, osiągają lepsze wyniki w nauce. Głównym jego zadaniem jest dostarczenie energii niezbędnej do rozruszania ciała i umysłu na kolejny dzień....

Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej

ZESPÓŁ  SZKÓŁ  SAMORZĄDOWYCH  W  PROJEKCIE „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa  w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” Nasze szkoły w bieżącym roku szkolnym realizują projekt, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia, zapobieganie nadwadze i otyłości...
Rymowanki i wierszyki

Owocowo – warzywne wierszyki i rymowanki

W listopadzie, w ramach programu „Szkoła i przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej” dla uczniów szkoły podstawowej , w klasie trzeciej odbył się konkurs p.t. ''Owocowo - warzywne wierszyki i rymowanki''. Zadaniem konkursu było ułożenie wierszy lub rymowanek, które...

Zdrowy tryb życia – dbam o swój rozwój

W ramach realizacji programu „Szkoła i przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej” wolontariuszki wraz z opiekunem opracowały, przygotowały i przeprowadziły zajęcia pt. Zdrowy tryb życia – dbam o swój rozwój. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatowej, uczniowie omówili...

Jem warzywa, jestem zdrowa jak ryba

Dnia 28.11.2013 r. w klasie I odbył się klasowy konkurs plastyczny „Jem warzywa, jestem zdrowa jak ryba”. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów. Po ocenie prac ustalono następującą kolejność miejsc:  I – miejsce Wiktoria Substyk. II - ...

Wiem co jem-zdrowo się odżywiam

W dniach 5 -  8.11.2013 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z pielęgniarką szkolną. Tematyką zajęć były: „Kosz obfitości”, „Wiem, co jem- zdrowo się odżywiam”. Podczas każdego spotkania dzieci rozpoznawały, po wyglądzie oraz zapachu, warzywa i...

Ogłoszenie

Zespół Szkół Samorządowych przystąpił do projektu Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej   „SZKOŁA I PRZEDSZKOLE PRZYJAZNE ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ"  ...