Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące…Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!Obchody Dnia Jabłka w klasie II a rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian. Dzieci dowiedziały się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać, aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Zapoznaliśmy się też z cyklem życia jabłoni. Wspólnie obejrzeliśmy film „Od kwiatu do owocu”. Uczniowie mieli okazję skosztować jabłek. Po jabłkowym poczęstunku dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej – wykonały piękne jabłka.

Mamy nadzieję, że taki „tematyczny dzień” zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia.

Dodała: Natalia Karbownik