21 marca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka uczestniczyli w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny organizowanego  przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières .

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W 2019 roku w Polsce w tym konkursie wzięło udział 376 727 uczniów  w różnych kategoriach wiekowych.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej rywalizowali w kategoriach:

• Maluch – Justyna Kilinkiewicz i Hanna Czech z klasy IV,
  • Beniamin – Amelia Wierucka, Tobiasz Jaskuła, Olga gerber, Paulina Pe zda i Piotr Bakselerowicz z klasy Va oraz Jakub Boruta, Maciej Jurczyk, Aleksandra Bugdalsk, Milena Pezda Anna Siwińska i Igor Kononowicz z klas szóstych,
  • Kadet – Maciej Siwiński z klasy VIIb oraz Beata Kamieniczna i Emilia Kuzajewska z klasy VIII.

Uczniowie klasy IIIG Krzysztof Madzia i Szymon Cieciura startowali w kategorii Junior.

Wyróżnienia w konkursie Kangur Matematyczny 2019otrzymali:

• Justyna Kilinkiewicz – kategoria Maluch,
  • Igor Kononowicz – kategoria Beniamin,
  • Maciej Siwiński – kategoria Kadet,
  • Krzysztof Madzia – kategoria Junior .

Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w następnych edycjach. Uczniów do Konkursu przygotowali i Konkurs przeprowadzili nauczyciele matematyki ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Dodała: Maria Jęchorek