Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

0
1040

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły zdarzyło się przystąpić uczniowi do ogólnopolskiego konkursu historycznego pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W tym roku szkolnym jest to już XXVI-ta edycja. Swoich sił w tych eliminacjach  postanowił spróbować uczeń klasy drugiej gimnazjum Marcel Kilinkiewicz. Od września wytrwale przygotowywał się do pierwszego szkolnego etapu, przez który  przeszedł bez problemów. Marcel 10 stycznia 2018 roku reprezentował Szkołę Podstawową w Lubniewicach w kolejnym rejonowym etapie w Gorzowie Wlkp. Już 12 stycznia zostały ogłoszone przez Kuratorium Oświaty wyniki. Nasz Marcel zdobył 80% punktów i tym samym zakwalifikował się do kolejnego etapu – wojewódzkiego! Hurra! Bardzo się cieszymy, zwłaszcza że jest to szalenie trudny konkurs. Życzymy Marcelowi powodzenia 5 kwietnia, przejścia do etapu ogólnopolskiego i wyjazdu na wielki finał do Warszawy!

Dodała: Ewa Młyńczyk