klasa I A

klasa I Aklasa I B

16 listopada 2012 r. był wyjątkowym dniem. W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Lubniewicach odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście: pani dyrektor Renata Kaczmarek, pan dyrektor Marcin Tyczyński, rodzice, dziadkowie, uczniowie kl. II i III  wraz z wychowawczyniami, nauczyciele oraz inni pracownicy ZSS.Ten ważny  dzień w życiu społeczności uczniowskiej został bardzo starannie przygotowany pod czujnym okiem wychowawczyń – Jolanty Kałuskiej i Jolanty Bernaś.Pierwszoklasiści wspólnie z uczniami klas czwartych (Karoliną Biegowską, Ewą Gułą, Ulą Pyrciak oraz Michałem Bilonem) zaprezentowali część artystyczną.  Najmłodsi udowodnili jak wiele już wiedzą i potrafią – a zatem w pełnej gotowości złożyli ślubowanie. W tak doniosłym dniu nie zabrakło baśniowego akcentu. Wróżka, która pojawiła się przed uczniami poddała ich dwóm próbom: skosztowania czarnego proszku (gorzkiej czekolady) oraz wypicia z uśmiechem na twarzy napoju piekielnego (sok z cytryny).Gdy wróżka ogłosiła, że wszystkie dzieci „zdały” egzamin, nadszedł czas pasowania przez panią Dyrektor wielkim ołówkiem. Nowo pasowani uczniowie otrzymali: pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną oraz słownik ortograficzny ufundowany prze Radę Rodziców.Po części oficjalnej wszyscy udali się do klas na słodki poczęstunek. Aby ten ważny moment w życiu każdego dziecka pozostał na długo w  pamięci, rodzice uczniów klasy I b wyposażyli swoje pociechy w zestaw – długopis i ołówek, na których widniały: imię i nazwisko oraz napis PASOWANIE NA UCZNIA KL.I B, Lubniewice 16.11.2012 r. Być uczniem to brzmi dumnie – kto nie wierzy, niech żałuje, że nie uczestniczył  w uroczystości przyjęcia 30 pierwszoklasistów w poczet uczniów:kl. I A Jan Bakselerowicz, Karol Brzeziński, Adrian Hrebowicz, Hanna Jagielska, Marcin Jaszczak, Hubert Kasperowicz, Bartosz Kienitz, Weronika Murmyło, Aneta Musiałowska, Mateusz Ratajczyk, Klaudia Sielicka, Marcjanna Szewczykowska, Nikola Tryba, Amelia Wasiak, Konrad Zańko. kl. I B, Stanisław Dzikowski, Marcel Glinka, Nikola Kabat, Julia Kamieniczna, Gabriel Kowzan, Wiktor Kubiak,  Karolina Lis, Marcin Mai Van, Ewelina Przybysz,  Filip Raszka, Maciej Siwiński, Sebastian Środa, Gabriela Tadysz,  Aldona Wróblewska, Gabriela Zgierska.Zdjęcia z pasowania w zakładce Galeria.