W środę 29 maja 2024 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z policjantami Posterunku Policji w Lubniewicach, panami: aspirantem Karolem Pulkowskim i młodszym aspirantem Piotrem Sławiakiem. Tematem zajęć było szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz zagrożenia, na jakie narażeni są mali uczniowie w codziennym życiu. Niestety najmłodsi nie zawsze zdają sobie sprawę jak ważną rzeczą jest bycie bezpiecznym. Aby każde dziecko miało tę świadomość funkcjonariusze omówili zasady postępowania w różnych miejscach i sytuacjach życiowych. Podczas zajęć, dzieci miały okazję rozmawiać o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, jak również i poza nią. Policjanci omawiali zasady poruszania się po ulicy, chodniku, a także po drodze. Małym słuchaczom przypominane były numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy. Funkcjonariusze poruszali także tematykę właściwego zachowania w szkole i w domu oraz zagrożeń wynikających z kontaktów z nieznajomymi. Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały od policjantów tematyczne kolorowanki i upominki w formie odblasków.  Natomiast w ramach podziękowania za przybliżenie charakteru pracy Policjanta i przeprowadzenie zajęć pt. „Bezpieczeństwo w szkole, na drodze i w domu” pierwszaki przygotowały laurkę z życzeniami, którą osobiście wręczyły funkcjonariuszom.

Dodała: Izabela Kiepura