W dniu 19 lutego 2014r. uczniowie kl. II b Szkoły Podstawowej, w ramach zajęć świetlicowych udali się do Biblioteki Publicznej w Lubniewicach. Celem spotkania było utworzenie przez dzieci, i poznanie, definicji słowa „życzliwość” oraz wykonanie plakatu związanego z tą tematyką. Na początek uczniowie samodzielnie wypisywali synonimy wyrazu „życzliwość”, po czym zostali zapoznani z jego definicją mieszczącą się w Słowniku Języka Polskiego.  W dalszej kolejności wychowankowie wysłuchali cytatów i sentencji nawiązujących do realizowanych zajęć, a następnie zabrali się do pracy plastycznej, czyli wykonania plakatu. W czasie pracy przyświecała nam myśl „Bądź dla wszystkich życzliwy a świat będzie szczęśliwy”.