W związku z udziałem uczniów klasy I b w konkursie plastycznym„ ZABŁYŚNIJ NA DRODZE. ZOSTAŃ BOHATEREM” organizowanym przez EWE i Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie, w dniu 25 września 2012 roku naszą szkołę odwiedził policjant oraz przedstawiciel firmy wraz z Gazikiem – maskotką firmy EWE.Spotkanie miało charakter edukacyjny.  Policjant z Wydziału Drogowego rozmawiał z dziećmi na temat zachowania bezpieczeństwa na drodze, przedstawiciel firmy zapoznał z regulaminem konkursu, a Gazik (maskotka olbrzymich rozmiarów) wzbudzając duże zainteresowanie wspólnie bawił się z pierwszoklasistami. Na koniec uczniowie otrzymali bajki o rodzinie Gazików, odblaski, kamizelki odblaskowe oraz plany lekcji.