W czwartek, 04.10.2018 r. przyjechał z wizytą do naszej szkoły attache do spraw kultury Ambasady USA,  pan Scott Whitmore. Wizyta odbyła się w związku z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100  rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a USA.
Pan Whitmore wygłosił prelekcję zatytułowaną  „100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość”. W trakcie swojego wystąpienia mówił o ważnych wydarzeniach z historii swojego kraju, podkreślając zasługi Polaków – m.in. Tadeusza Kościuszki czy Kazimierza Pułaskiego.
Po części oficjalnej uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Dotyczyły one zarówno życia codziennego, pracy, podróży, jak i doświadczeń życiowych naszego gościa oraz jego wrażeń na temat życia w Polsce.
Spotkanie prowadzone było w języku angielskim, co dało słuchaczom możliwość bezpośredniego kontaktu z językiem oraz wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.
Dla uczniów naszej szkoły była to ciekawa, ponadprogramowa lekcja języka angielskiego, która wzbogaciła naszą wiedzę na temat historii Stanów Zjednoczonych i współpracy polsko- amerykańskiej.

Dodała: Mirosława Pielech