Klasa I A

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące
Jabłka- pełne witaminek
dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy
i Dzień Jabłka świętujemy!

Dnia 23.10.2019 r. w Szkole Podstawowej w Lubniewicach obchodziliśmy Dzień Jabłka. W tym dniu uczniowie ubrani byli w barwy jabłkowe. Królowała czerwień, zieleń i kolor żółty. Dziewczynki z Samorządu Szkolnego Tosia Kapa, Ania Siwińska, Milena Pezda, Dagmara Kuzajewska, Milena Weryńska i Nikola Niewiadomska rozdały wszystkim uczniom jabłko oraz zadawały różne zagadki związane z jabłkiem. W klasach I-III SP. odbyły się rozmowy na temat dlaczego warto jeść jabłka i co można z nich zrobić. Także zapoznali się z budową i cyklem życia jabłka. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczną.
Kolorowy Dzień Jabłka zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.

Dodał: Samorząd Uczniowski