Akcja charytatywna „Szkoło pomóż i Ty” realizowana jest w całym kraju od ponad 20 lat przez Fundację Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni. Nasza szkoła tradycyjnie przystąpiła również w tym roku szkolnym do kolejnej edycji akcji, polegającej na sprzedaży wśród społeczności szkolnej, dostarczonych przez fundację pomocy naukowych – cegiełek. W bieżącym roku szkolnym zbiórka funduszy zgromadzona w ramach akcji ma zasilić konto chłopca, u którego zdiagnozowano wadę serca, dziecięce porażenie mózgowe oraz padaczkę, dwunastolatek porusza się na wózku inwalidzkim.  Po zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji  sprzedaży cegiełek, uzyskaliśmy kwotę 250 złotych. Zebrane fundusze zostały przelane na konto fundacji. Wolontariusze zaangażowani w akcję: Gabryś Brewka, Lena Pudrzyńska i Nadia Mróz.