30.05.2018r. ruszył V Rajd Rowerowy „Zygzakiem z Korsakiem przez las”.

Sześć pięcioosobowych drużyn gimnazjalistów i starszych klas szkoły podstawowej wyjechało w trasę rajdu wokół J. Lubiąż:

„Malina Team” z kl. VIb

„Drzewołazy” z kl. VII

„Koziołki Matołki” z kl. II

„Jenoty 997” z kl. II

„Superbabki lekarskie” z kl. IIIa

„Kret Team” z kl. VIIIb

Uczniowie zaopatrzeni w okolicznościowe t-shirty pokonywali trasę 10km, gdzie czekały na nich gry i zabawy edukacyjne, zadania sportowe oraz takie, które sprawdzały orientację w terenie na podstawie mapy i kompasu.

Lipa czy grab, szyszka świerka czy sosny? Rozpoznawanie tych roślin nawet z zmkniętymi oczami dla wielu drużyn to bułka z masłem.

Było również poszukiwanie skrzyni ze skarbem, do której prowadziły zagadki z zaszyfrowanym trójcyfrowym kodem dostępu. Nad przepięknym J. Krajnik na rowerzystów czekała leśna zgaduj-zgadula i przysłowia związane z przyrodą, a na pobliskiej łące zadania sportowe. Ostatnia stacja to niespodzianka na wodzie, do której należało dopłynąć łódką wiosłową.

Wzdłuż trasy rajdu rozmieszczone były punkty kontrolne zaznaczone na mapie. Zadaniem każdej drużyny było odnaleźć w lesie właściwy, oznaczony określonym kolorem. Jeżeli jednak informacje naniesione na mapie czytane były nieumiejętnie, niewłaściwie została odczytana skala, można było trafić na „fałszywkę”. Dużo radości, śmiechu, no i wyciśniętego potu…, bo piaszczyste drogi, a czasami „nabite”, dodatkowe kilometry z powodu źle odczytanej mapy. Na pokrzepienie czekały słodycze i napoje, a na zakończenie imprezy ognisko z kiełbaskami oraz pamiątkowe dyplomy i gadżety.

Walka toczyła się zawzięcie. Zwycięska drużyna „Kret Team”” z kl. IIIb pokonała konkurencyjne zespoły tj. „Jenoty 997” z kl. II i „Suberbabki lekarskie” z kl. IIIa TYLKO JEDNYM PUNKTEM! W tym roku drużyny spisały się na szóstkę w czytaniu mapy i odnajdywaniu punktów kontrolnych.

Kolejny raz Rajd „Zygzakiem z Korsakiem przez las” jest wynikiem współpracy Szkoły Nadleśnictwa w Lubniewicach. Organizatorzy dziękują również za okazaną życzliwość i pomoc Urzędowi Miejskiemu, oddziałowi WOPR oraz firmie Centrum Wypoczynkowo – Rekreacyjne „Stilon w Lubniewicach. Jak zawsze można było liczyć na przyjaciół – nauczycieli emerytów.

Notatkę sporządziła Bożena Biczyk, główny organizator imprezy.

Poprzedni artykułEgzamin na kartę rowerową
Następny artykułPiknik klasy I a