Jak co roku z okazji zbliżających się z Świąt Bożego Narodzenia od 09 do 30 listopada 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej aktywnie uczestniczyli akcjach charytatywnych. Pierwsza z nich miała na celu wesprzeć artystów malujących ustami i nogami. Samorząd Uczniowski rozprowadził wśród dzieci kartki bożonarodzeniowe, kalendarze na 2013 rok oraz bileciki na prezenty namalowane przez te osoby. Zebraną kwotę w wysokości 281, 10 zł przekazano na konto Wydawnictwa AMUN/artystów malujących ustami i nogami/. Kolejna akcja pt.„SZKOŁO POMÓŻ I TY” miała na celu zbiórkę pieniędzy, na zakup specjalistycznych protez dla 18-letniego Szymona Czechowskiego, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił palce prawej dłoni. Zbiórka pieniędzy na ten cel odbyła się poprzez nabycie przez uczniów cegiełek w postaci pomocy naukowych. Na konto Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych POMÓŻ I TY przelano sumę 230, 00 zł. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i pomocną dłoń.

Poprzedni artykułWróżby andrzejkowe
Następny artykułLodowisko