Wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego

26 maja 2015 r. gimnazjaliści z kl. II i I b pod opieką Pani Bożeny Biczyk, Jolanty Janiszewskiej i Ewy Młyńczyk udali się na wycieczkę do Gorzowa Wlkp. Wyjazd miał charakter kulturalno – rekreacyjny. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Teatr im. J. Osterwy. Mieliśmy okazję poznać go od podszewki. Zobaczyliśmy różne pracownie, m.in. krawiecką, fryzjerską, a także stolarnię, rekwizytornię i charakteryzatornię. Byliśmy świadkami przygotowań do próby spektaklu pod tytułem „ O krasnoludkach i sierotce Marysi ”. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, m. in. tego, że w gorzowskim teatrze jest żelazna kurtyna. Następnym celem naszej wycieczki był Miejski Ośrodek Sztuki, w którym obejrzeliśmy wystawy trojga artystów. Najpierw oprowadzono nas po wystawie wnuczki Arkadego Fiedlera – Diany Fiedler. Jej prace inspirowane są wielkimi angielskimi blokowiskami. Obrazy Jakuba Ciężkiego to kolejny przykład sztuki nowoczesnej. Najbardziej spodobała się nam wystawa prac Władysława Hasiora, w której dominowały konstrukcje zrobione z przedmiotów użytku codziennego. Ostatnim miejscem, do którego się udaliśmy był Spichlerz, dawny magazyn zboża, przerobiony na muzeum. Obejrzeliśmy tu wystawę obrazów lokalnego malarza Jana Korcza. Mieliśmy okazję zobaczyć jak Gorzów zmieniał się na przestrzeni wieków. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Lubniewic. Główną organizatorką wycieczki była Pani Bożena Biczyk.

Żywa lekcja historii

29 maja 2015 r. wszyscy gimnazjaliści oraz uczniowie klas szóstych wzięli udział w żywej lekcji historii na temat polskiej szlachty i husarii. Do szkoły przyjechali dwaj panowie z bractwa rycerskiego mającego swą siedzibę w Gniewie ( koło Gdańska).Zajęcia miały bardzo żywy przebieg. Wykład przeplatał się z pokazem przeróżnych rekwizytów. Uczniowie brali udział w różnego rodzaju scenkach. Pomimo że lekcja trwała ponad godzinę – nikt się na niej nie nudził. Wręcz przeciwnie – radości nie było końca. Niektórzy już pytają, kiedy będzie następna taka lekcja.