Andrzejki – znane jako Jędrzejki lub Jędrzejówki .To wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada , w wigilię świętego Andrzeja. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego, dlatego też Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczony był dla niezamożnych kobiet (męskim odpowiednikiem Andrzejek były Katarzynki)W naszej szkole również nie zabrakło wróżb. Samorząd uczniowski wprowadził nas w świat czarów i wróżb andrzejkowych w auli szkolnej, pod czujnym okiem pani Marty Rogowskiej, przygotowano dekorację i akcesoria niezbędne do przeprowadzenia wróżb , żartom i śmiechom nie było końca! Oczywiście wróżby andrzejkowe uczniowie traktowali z przymrużeniem oka, choć fakt zaglądania w przyszłość zawsze ekscytuje. W końcu każda okazja jest dobra, by pobyć ze sobą w inny sposób poznać się lepiej. Kolejny dzień wróżb za rok !

Autor: Marta Rogowska