Bal karnawałowy dla klas 1-3

 

27 stycznia 2023 r w naszej szkole odbył się długo oczekiwany przez uczniów bal karnawałowy dla klas 1-3.

W tym dniu ubrana w liczne, kolorowe balony aula zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną: wróżek, czarownic, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, policjantów, żołnierzy i wielu innych barwnych postaci z bajek i baśni. Przy dźwiękach tanecznej muzyki dzieci mogły pobawić się ze sobą, a także ze swoimi wychowawcami.

Ogromną niespodzianką była wizyta instruktorek szkoły tańca Hajdasz, wspólnie zatańczyli kilka układów tanecznych.

Wielką rozrywkę uczestnikom balu zapewnili wolontariusze z klasy 8 a, którzy nikomu nie pozwolili się nudzić. Przebrani m.in. w postacie jednorożca, misia itp. od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewali dzieci i ich opiekunów do wspólnej zabawy, gier i korowodów. Atmosfera była fantastyczna. Dzieci tańczyły „Chocolate, choco, choco”, „Kaczuszki”, „Makarenę” i wiele innych układów tanecznych. Uczniowie chętnie uczestniczyli również w różnych konkurencjach. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek przygotowany przez wychowawców i rodziców. Była również okazja do wykonania zdjęć w karnawałowych przebraniach na udekorowanej ściance.

W trakcie imprezy wyłoniono Króla i Królową Balu, którzy otrzymali korony i razem zatańczyli w kółeczku.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową.

Bal karnawałowy umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Na koniec każdy z uczestników balu dostał przygotowany przez wolontariuszy medal oraz słodkości.

Dziękujemy uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, a wolontariuszom z klasy 8 a za znakomite poprowadzenie zabawy.

 

Dodała: Natalia Dudziak