11 października 2014 roku odbył się w naszej szkole I festyn rodzinny pod hasłem „Bawimy się zdrowo i kolorowo”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej, rodzice, nauczyciele oraz wolontariusze. Celem imprezy było zintegrowanie dzieci, rodziców i nauczycieli oraz włączenie wszystkich obecnych do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i w przygotowanych zabawach a także upowszechnianie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia w ramach realizacji programu „Szkoła i przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej”. Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło i bezpiecznie się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Dużą popularnością cieszyły się wyścigi rzędów, rzuty piłeczką do celu, łowienie ryb, rzutki. Powodzeniem cieszyło się również stoisko malowania twarzy w barwy narodowe oraz inne ciekawe i kolorowe wzory. Festyn wsparła Fabryka Aktywności Młodych z Gorzowa Wlkp., która promowała ideę wolontariatu i  formę spędzania czasu wolnego poprzez pomaganie. Organizatorami festynu był Zespół Szkół Samorządowych oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubniewicach. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie festynu .