II Festyn Rodzinny
10 października 2015 r. odbył się w naszej szkole II festyn rodzinny pod hasłem „Bawimy się zdrowo i kolorowo”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej, rodzice, nauczyciele oraz wolontariusze. Celem imprezy było zintegrowanie dzieci, rodziców i nauczycieli oraz włączenie wszystkich obecnych do aktywnego uczestnictwa a także upowszechnianie aktywności fizycznej i szeroko pojętego zdrowego stylu życia. W czasie festynu, uczestnicy wesoło i bezpiecznie się bawili. Można było wziąć udział w wielu  konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Dużą popularnością cieszyły się wyścigi rzędów, „mądra głowa”, rzuty piłeczką do celu, łowienie ryb, rzutki. Powodzeniem cieszyło się również stoisko malowania twarzy w ciekawe i kolorowe wzory (motyle, owoce, pająki, postacie z bajek). Po tak aktywnie spalonych kaloriach, uczestnicy poczęstowani zostali grillowaną kiełbasą i niegazowaną wodą mineralną.
Akcję wsparła grupa 23 wolontariuszy, którzy pomagali w przeprowadzeniu festynu, promowali ideę wolontariatu i  aktywną formę spędzania czasu wolnego poprzez pomaganie.
Organizatorami festynu był Zespół Szkół Samorządowych oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubniewicach. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie festynu rodzinnego.Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć w zakładce Galeria.