W dniach 13 – 15 czerwca 2014 roku grupa uczniów z klasy VI b była na biwaku w miejscowości Trzciel w Centrum Kształcenia Zawodowego. Miejscem naszego pobytu był budynek o specyficznej konstrukcji tzw. muru pruskiego, powstały w okresie międzywojennym jako ośrodek szkoleniowo-adopcyjny. Podczas biwaku zwiedziliśmy miasto Trzciel i jego najciekawsze miejsca: neogotycki kościół p.w. Św. Wojciecha z 1824r., budynek synagogi z 1874r.(obecnie remiza ochotniczej straży pożarnej), stary młyn i cmentarz żydowski przy drodze na Jabłonki. Przyjrzeliśmy się domom szachulcowym z XVIII. Jednak hitem naszego pobytu były wyprawy do pobliskiego Dino. Biwak był ostatnim wyjazdem w szkole podstawowej i możliwością wspólnego spędzenia wolnego czasu oraz ,,nagadania się” do późnych godzin wieczornych. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem uczestników czuwały panie: Wioleta Pietkiewicz i Maria Jęchorek.