W sobotę 27.04.2013 r.. w Zespole Szkół Samorządowych w Lubniewicach odbył się półfinał lubuski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do Lubniewic przyjechało 27  drużyn z północnej części województwa lubuskiego tj. z powiatów strzelecko-drezdeneckiego, gorzowskiego, sulęcińskiego , słubickiego, międzyrzeckiego i świebodzińskiego. Uczniowie lubuskich szkół zmagali się w 4 konkurencjach: teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego, umiejętności udzielenia pomocy przedmedycznej, jazdy sprawnościowej na rowerowym torze przeszkód oraz praktycznych umiejętności poruszania się po miasteczku ruchu drogowego.    W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła szkoła podstawowa z Golic w składzie: Piotr Żak, Hubert Ptak, Alan Kraina, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych zwycięzcą została szkoła z Cybinki w składzie Damian Rzepski, Jakub Poniewierski i Michał Ilkowski. Organizatorami zawodów byli Dom Harcerza w Zielonej Górze, Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży z Zielonej Góry, grupa wolontariuszy z Polskiego Czerwonego Krzyża, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., Zespół Szkół Samorządowych w Lubniewicach. Fundatorami Turnieju byli Burmistrz Lubniewic Tomasz Jaskuła, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp., Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży z Zielonej Góry.