Policjanci starają się, aby każde dziecko wiedziało, jak może być bardziej bezpieczne, dlatego spotykają się z najmłodszymi i przekazują im cenną wiedzę na ten temat. 17 lutego 2023 r. uczniowie klas drugich spotkali się z panią sierżant sztabową Klaudią Biernacką z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Tematem spotkania było ,,Cyberzagrożenia- jak być bezpiecznym?„. Pani Klaudia opowiedziała o zagrożeniach czyhających w sieci i jak się przed nimi bronić, a także jak reagować, gdy jest się świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw.

Dodała: Daria Sidorowicz