Znam swoją gminę –  Lubniewice

Wpisany przez Barbara Sembratowicz

29.06.2014 r. wśród uczniów kl. I – pani Barbara Sembratowicz przeprowadziła test z wiedzy o gminie Lubniewice. W konkursie wzięło udział 14 uczniów, którzy odpowiadali na 15 pytań. Dzieci wspaniale  przygotowały się do testu. Po dwóch dogrywkach zwycięzcami zostali: I miejsce – Jakub Bartkowiak, Amelia Sałkiewicz  , II miejsce –  Oliwia Wierzbińska, III miejsce – Jakub Boruta. Gratuluję!

Strażak potrafi!

Wpisany przez Barbara Sembratowicz

30.05.2014r. wychowawca kl. I – Barbara Sembratowicz zorganizowała Szkolny Konkurs Plastyczny w kl. I- III pt.,, Wiatr, wypadek, ogień, woda  – strażak zawsze rękę poda.”W konkursie wzięło udział 21 uczniów. Dzieci w swoich pracach przedstawiły strażaków, którzy pomagają ludziom na co dzień w różnych sytuacjach.  Prace były naprawdę bardzo ładne i ciekawe. Jury miało trudny wybór. A oto  zwycięzcy: I m – Milena Pezda kl. I, II m – Katarzyna  Wróbel –  kl. III, III m – Błażej Stachniak  – kl. I. Gratuluję!

II Lubuski Sejmik Dziecięcy

Wpisany przez Izabela Kiepura

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka,2 czerwca 2014r., przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Lubniewicach: Szymon Cieciura z kl. IV, Anna Kargul z kl. V b, Zuzanna Danko z kl. VI a i Maciej Jagiełło z kl. VI b, pod opieką pani Izabeli Kiepury reprezentowali powiat sulęciński na II Lubuskim Sejmiku Dziecięcym w Zielonej Górze. W Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego zasiadło 30 „radnych dziecięcych”. Funkcję Radnego Województwa pełnił także jeden z uczniów naszej szkoły, Maciej Jagiełło z kl.VI b. Przebieg i porządek obrad prowadził sam Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego, pan Tomasz Możejko. Spotkanie miało przede wszystkim charakter edukacyjny. Uczniowie poznali rolę i zadania: Sejmiku Województwa Lubuskiego, Przewodniczącego Sejmiku, Marszałka oraz Zarządu Województwa Lubuskiego. W programie nie zabrakło również części artystycznej i poczęstunku. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę i czapkę z napisem: Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego. Było ciekawie, wesoło i miło.

„Najlepszy ortografek”

Wpisany przez Danuta Janowicz

W naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla klas drugich i trzeciej pod hasłem „Najlepszy ortografek”. Do pisania prac przystąpiło 37 uczniów, którzy rozwiązywali piętnaście zadań. Celem konkursu było: propagowanie idei poprawnej pisowni, dbałość o czystość i piękno języka polskiego, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii, zastosowanie w praktyce poznanych zasad ortografii i interpunkcji. Otylia Woźniakowska z klasy trzeciej i Julia Kamieniczna z drugiej ”b” otrzymały miano „Najlepszego ortografka”. Gratulujemy!

„Mądra Głowa”

Wpisany przez Jolanta Kaluska

W pierwszych dniach czerwca – co jest już tradycją w naszej szkole – uczniowie z klas drugich i trzecich wzięli udział w konkursie „Mądra Głowa”. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 24 uczniów,  w konkursie można było maksymalnie zdobyć 44 punkty. Trzydzieści dziewięć punktów i tytuł Mądrej Głowy 2014 zdobyła uczennica z trzeciej klasy Beata Kamieniczna. Organizatorem konkursu była pani Jolanta Kałuska.

Konkurs ortograficzny

Wpisany przez Iwona Dominiak

23 maja 2014 roku odbył się Konkurs Ortograficzny o nagrodę Burmistrza. Uczestniczyło w nim 5 osób wyłonionych spośród uczniów klas IV-VI. Poszczególne klasy reprezentowali : Szymon Cieciura –  klasa IV, Karolina Biegowska – klasa V a, Patryk Mówiński – klasa VI a, Maciej Jagiełło – klasa VI b, Julia Tyczyńska – klasa VI b.  Po sprawdzeniu dyktand komisja wyłoniła zwycięzcę. Został nim Maciej Jagiełło.