28 października 2015 roku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły Podstawowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie klasy piątej pod kierunkiem pań: Agnieszki Jenek i Marii Jęchorek przybliżyli postać Janusza Korczaka. Tego dnia uczniowie klas pierwszych mieli być pasowani na uczniów naszej szkoły, więc musieli wcześniej dowiedzieć się kim był i jak żył nasz patron. Piątoklasiści opowiedzieli o życiu Janusza Korczaka, jego twórczości i działalności na rzecz dzieci. Zaśpiewali przy akompaniamencie pana Izydora Sobeckiego dwie piękne piosenki: „Stary Doktor” i „Dajmy dzieciom uśmiech”. Mottem dnia, o którym warto pamiętać co dzień, były słowa Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.