Film „Cudowny chłopak”

0
728

01 lutego 2018 r. uczniowie klas szóstych i siódmej pod opieką wychowawczyń: Ewy Młyńczyk, Agnieszki Jenek i Marii Jęchorek wybrali się do kina Helios w Gorzowie Wlkp. na film „Cudowny chłopak”. To fascynująca opowieść o chłopcu dotkniętym przez życie, borykającym się z różnymi problemami, który w niezwykły sposób potrafi wszystko przezwyciężyć. Auggie to dziesięciolatek, który z powodu skomplikowanej i bardzo rzadkiej wady genetycznej ma zdeformowaną twarz. Poznajemy go, gdy po latach nauczania w domu rozpoczyna naukę w szkole i mierzy się z brakiem akceptacji ze strony uczniów, odrzuceniem, trudnościami ze zdobyciem przyjaźni. Pod koniec roku zostaje odznaczony za „siłę przyjaźni, odwagę i hart ducha”. Wywołany na scenę otrzymuje owacje na stojąco od swoich kolegów i ich rodziców. Film bardzo podobał się młodzieży, zostały przeprowadzone lekcje, na których omówiono poruszane problemy, gdyż wiele ich zostało ukazanych: relacje między rówieśnikami, rodzeństwem, przyjaźń, dom rodzinny. Jest nad czym się pochylić i zastanowić. Warto zapamiętać słowa, które padają w filmie: „Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owacje na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat”. Gorąco polecamy ten film tym, którzy go nie widzieli!

Dodała: Agnieszka Jenek