6.04 2013 r. grupa naszych uczniów po październikowych eliminacjach powiatowych w biegach przełajowych wzięła udział w biegach wojewódzkich, które odbyły się w Grabicach  koło Gubina. W biegu na dystans 800m. wzięły udział dziewczynki ze szkoły podstawowej : Klaudia Król i Vanessa Górna, które dzielnie walczyły kończąc bieg odpowiednio na czwartej i trzeciej pozycji. W biegu na dystansie 1 km chłopców Szkoły Podstawowej reprezentowali Kacper Miranowicz  i Jakub Grzeszczak , którzy ukończyli bieg plasując się w środku stawki w przypadku Kacpra. Jakub, mimo odniesionej kontuzji kolana ukończył bieg dzielnie znosząc ból. Nasz rodzynek , Zuzia Urbaniak walczyła z grupa starszych gimnazjalistek , zajmując trzecie miejsce po pięknej walce o drugą lokatę.  Lekkoatletyczne szlify uczniowie naszej szkoły rozwijają pod okiem  trenerów Ireneusza Góry i Rafała Walickiego.