W piątek 27 października 2023 r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. W tym dniu obchodziliśmy również Dzień Patrona naszej szkoły.  Starsi koledzy z klas szóstych, pod opieką: Pani Iwony Dominiak i Pani Jolanty Janiszewskiej, w krótkiej inscenizacji przybliżyli wszystkim postać i twórczość Janusza Korczaka. Młodsi natomiast z tej okazji, na zajęciach, wykonali prace plastyczne, które można było podziwiać w trakcie przedstawienia. Uroczystość ślubowania rozpoczęła się częścią artystyczną, przygotowaną przez pierwszaków i ich wychowawczynie: Panią Izabelę Kiepurę i Panią Iwonę Stelmach, którą poprowadziły uczennice: Aleksandra Szymaniak z kl. IV a i Alicja Pielech z kl. VII a. Uczniowie zaprezentowali nam swoją wiedzę oraz zdolności i umiejętności aktorskie, recytatorskie, wokalne i taneczne. Następnie Pani Dyrektor, dużym ołówkiem, każdego pierwszaka z osobna pasowała na ucznia naszej szkoły. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy, legitymacje i upominki. Odbyła się również sesja zdjęciowa. Ślubowanie uwieńczył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim osobom zaangażowanym dziękujemy za pomoc w przygotowaniach.

Dodała: Izabela Kiepura