22 lutego 2017 r. losowo wybrani przedstawiciele Szkolnej Grupy Wolontariatu, odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Azorki” w Gorzowie Wlkp. Uczniowie przekazali bezdomnym psom produkty żywnościowe, koce, ręczniki, pledy, kołdry, miski i gryzaki, które zebrane zostały podczas zbiórki na terenie szkoły i w sklepach. Wolontariusze poznali zakres działalności schroniska, poznali historię kilkunastu porzuconych zwierząt oraz zwiedzili cały teren schroniska, w którym obecnie przebywa ponad 90 psów. Wolontariusze, którzy odwiedzili schronisko: Amelia Bednarczyk, Ola Bamber, Julia Tyczyńska, Daria Kronkowska, Jakub Krasowski, Karolina Guła, Marcin Mai Van. Pozostali wolontariusze zaangażowani w akcję: Gabryś Kowzan, Kacper Urbaniak, Kasia Wróbel, Michał Bilon, Natalia Boruta, Dominika Jenek, Karolina Mencweld, Emilka Kuzajewska, Julia Szydełko, Ala Grzelachowska, Ewelina Kotuła, Julia Kamieniczna, Paulina Tomczak, Sandra Kijewska. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w zorganizowaniu zbiórki.

Dodała: Katarzyna Kosmalska