Tradycja wystawiania jasełek została zapoczątkowana we Włoszech w XVI w. Był to jeden z elementów przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Najważniejszym wątkiem w przedstawieniu jasełkowym są Narodziny Jezusa Chrystusa. Ta bożonarodzeniowa tradycja głównie kojarzy się z przedstawieniami w roli dzieci. W tym roku, w klimat świąt, w naszej szkole wprowadzili nas uczniowie klas trzecich pod opieką swoich wychowawczyń. Występom towarzyszyły efektowne stroje, pięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki oraz zjawiskowa dekoracja. Swoje zdolności aktorskie uczniowie mogli zaprezentować wcielając się w role: narratora, Maryi, Józefa, babci, biedronki, Aniołków, gwiazdek, trzech króli, pasterzy, diabełków i dzieci. Występy zostały zaprezentowane nie tylko uczniom i pracownikom szkoły. Możliwość oglądania jasełek miały również dzieci z naszego przedszkola. Dla uczniów klas trzecich była to, świetna wspólna zabawa, ale także ciężka praca, którą publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Po przedstawieniu na aktorów czekał słodki poczęstunek.

Wychowawczynie klasy III a i III b wraz z uczniami, dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach oraz przyczynili się do uświetnienia tradycji jasełkowej.

Dodała: Izabela Kiepura