Jestem bezpieczny na drodze

0
1186

W dniu 20.09.2019 r. klasa I a pod opieką wychowawczyni Barbary Sembratowicz, oraz Marty Rogowskiej wybrała się na wycieczkę. Pierwszoklasiści ubrani w kamizelki odblaskowe, poszukiwali znaków drogowych poznanych na lekcjach. Podczas spaceru uczniowie utrwalali zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, Ćwiczyli na przejściu z sygnalizacją świetlną i na pasach stosując 5 zasad przechodzenia przez jezdnię.  W  trakcie  obserwacji  wychowawczyni kl. I a,  wyjaśniała  znaczenie   i rolę  znaków drogowych .Lekcja w terenie miała na celu uświadamianie pierwszakom, jak bezpiecznie pokonać drogę do szkoły, jak postępować  na spacerach i by umieli zachować się w ruchu drogowym. Na koniec wycieczki  uczniowie pożegnali się tańcem i piosenką oraz otrzymali znaczki odblaskowe.

Dodała:  Barbara Sembratowicz