15 .03.2012 r. nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. Szkoła podstawowa reprezentowana była przez 11 uczniów z klas IV- VI (kategorie ; Maluch – kl. IV – 6 uczniów: Maciej Jagiełło, Julia Tyliszczak, Wojciech Gorączka, Kacper Mania, Jakub Janiak i Patryk Mówiński oraz kategoria Beniamin – kl. V –VI : Katarzyna Pyrek, Wojciech Kargul, Bożena Smalec, Aleksandra Kuzajewska (kl. V) oraz Hanna Mika (kl. VI).Konkurs przeprowadził Bogusław Bober. Gimnazjum reprezentowało 16 uczniów z klas I- III którzy startowali w kategoriach: Junior – klasy I i II oraz Kadet – klasy III(Emilia Sczaniecka, Alicja Borzyszkowska, Weronika Kiepura, Julia Ekes, Maria Pyrek, Nikola Maslej, Mateusz Chołuj, Katarzyna Bernaś, Natalia Osińska, Aleksandra Żuchowska, Wiktoria Pluta, Alicja Janiszewska, Jakub Sobeki, Maximilian Czapla, Marcelina Świdurska, Daniel Pezda.  Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie’res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Konkurs „Kangur Matematyczny” jest imprezą samofinansującą się. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w połowie maja.

Poprzedni artykułO Złoty Abakus Starosty
Następny artykułKangur 2012