W czwartek 17 marca 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczestniczyli w XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Kangur Matematyczny 2016” organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangouru Sans Frontières w Toruniu pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo „Kangourou Sans Frontières”, skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.
(informacja – Kangourou Sans Frontières WMiI UMK )
Szkołę podstawową reprezentowało 8 a gimnazjum 9 uczniów. Uczestnicy konkursu przez 75 minut rozwiązywali testy w następujących kategoriach: Maluch – klasy 3 i 4 szkół podstawowych – Marcel Glinka i Maciej Siwiński z klasy IV b, Beniamin – klasy 5 i 6 szkół podstawowych – Emilia Kuzajewska, Mateusz Janiak, Jakub Jagiełło i Kacper Kucharski z klasy V oraz Szymon Cieciura i Marcel Kilinkiewicz z klasy VI, Kadet – klasy I i II gimnazjów – Adam Mika z I a, Mateusz Czarnecki z I b, Wojciech Gorączka i Maciej Jagiełło z II a oraz Patryk Mówiński z II b, Junior – klasy III gimnazjów, I liceów i techników – Bożena Smalec, Hubert Capiga, Damian Czech i Wojciech Kargul z klasy III. Na wyniki konkursu musimy poczekać do połowy maja 2016 r. Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele matematyki: Renata Kaczmarek, Maria Jęchorek i Bogusław Bober. Prace konkursowe zostały przekazane do Regionalnego Komitetu Organizacyjnego w Gorzowie Wlkp.

Dodała: Maria Jęchorek i Bogusław Bober

DSCN1024 DSCN1023 DSCN1022 DSCN1021 DSCN1020 DSCN1019 DSCN1013 DSCN1014 DSCN1015 DSCN1016 DSCN1017 DSCN1018 DSCN1016