17 marca 2022 r. odbył się w naszej Szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Konkurs organizowany jest przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs ma charakter jednorazowego testu rozwiązywanego w szkole. Do rejonowego koordynatora konkursu w Gorzowie Wielkopolskim odsyłane są karty odpowiedzi poszczególnych uczestników konkursu. W naszej Szkole do konkursu uczniów przygotowywali nauczyciele matematyki – Bogusław Bober i Maria Jęchorek (szkolny koordynator Konkursu).

Testy konkursowe składające się z 24 (kat. Maluch) oraz 30 zadań zamkniętych (pozostałe kategorie) pod nadzorem p. Bogusława Bobera rozwiązywało 10 uczniów z klas IV – VIII:

  • Igor Mróz, Oskar Jędrczak, Igor Sanocki – klasy czwarte, kategoria Maluch
  • Filip Kononowicz, Marta Kręcichwost i Nadia Mróz z klasy piątej- kategoria Beniamin
  • Justyna Kilinkiewicz z klasy siódmej – kategoria Kadet,
  • Zuzanna Kluszczyk i Amelia Wierucka z klasy VII a oraz Agnieszka Rekowska z klasy VIII b– kategoria Kadet.

Każdy z uczestników Konkursu otrzymał zabawkę logiczną ,,Zaplątany Kangurek”. W maju otrzymaliśmy wyniki Kangura 2022. Filip Kononowicz z klasy piątej został wyróżniony i w nagrodę otrzymał książkę oraz pamiątkowy dyplom. Wysokie wyniki uzyskały również uczennice: Justyna Kilinkiewicz, Zuzanna Kluszczyk i Amelia Wierucka. Wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do uczestniczenia w następnych edycjach Kangura.

 

Dodała: Maria Jęchorek