15 maja 2012 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w III Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym  „O Złote Pióro Burmistrza Sulęcina”,  który odbył się w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych : klasy III – IV, w skład trzyosobowej drużyny naszej szkoły weszli: Julia Tyczyńska, Maciej Jagiełło i Patryk Mówiński;  klasy V – VI, trzyosobową drużynę w tej kategorii stworzyli: Karina Gorączka, Krzysztof Weryński i Hubert Capiga. Uczniowie byli oceniani indywidualnie i drużynowo. Nasza szkoła zajęła drugie miejsce, przegrywając o pół punktu ze szkołą podstawową  z Kołczyna. Indywidualnie odnieśliśmy ogromne sukcesy, gdyż Maciej Jagiełło zajął I miejsce, a Julia Tyczyńska II  miejsce w młodszej kategorii wiekowej, zaś Krzysztof Weryński w swojej kategorii zajął II miejsce. Serdecznie Wam gratulujemy  i wierzymy, że w przyszłym roku będziemy mieli więcej szczęścia!