Dnia 7 kwietnia 2017 r. odbył się Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Panią Ewę Młyńczyk i Panią Agnieszkę Jenek. W naszej szkole jest to zawsze bardzo ważne wydarzenie. Poloniści dbają o to, żeby co roku uczniowie mieli szansę zaistnieć na Powiatowym Konkursie ”Pro arte”. Ogromne emocje towarzyszyły występującym w tym roku. W piątek o godzinie 9:00 w auli naszego gimnazjum recytujący uczniowie powitali brawami jury: Panią Stefanię Małesz, Panią Wandę Kluczyńską oraz Panią Hannę Stecyszyn. Prowadzącymi konkurs byli Oliwia Seweryn i Patryk Mówiński. Tym razem do szkolnego etapu zgłosiło się pięćdziesięcioro uczniów, którzy występowali w trzech kategoriach: klasy I – III, IV – VI i I – III gimnazjum. Komisja naprawdę miała twardy orzech do zgryzienia. Jednak konkurs to konkurs, muszą być zwycięzcy! W tym roku naszą szkołę 25 kwietnia 2017 r. w Sulęcinie reprezentować będą: Weronika Białęcka, Tobiasz Jaskuła, Tomasz Środa, Oliwia Morzyk, Emilia Kuzajewska, Karolina Mencweld, Malwina Michaluk i Paweł Żagiel. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.

Dodała: Dominika Jenek i Julia Tyczyńska