0
1005

Po szkolnych eliminacjach konkursu recytatorskiego odbył się 25 kwietnia 2017 roku etap powiatowy w Sulęcinie. Dla Pawła Żagla był to wielki dzień, ponieważ jako jedyny z powiatu został nominowany do etapu wojewódzkiego! W piątek 19 maja w Centrum Kultury w Kostrzynie nad Odrą spotkali się najlepsi recytatorzy województwa lubuskiego ze szkół gimnazjalnych. Przed zacnym jury składającym się ze znawców kultury żywego słowa 33 osoby zaprezentowały różnego rodzaju teksty m.in. Witolda Gombrowicza, Wisławy Szymborskiej i Sławomira Mrożka. Nasz Paweł recytował fragmenty „Sekretnego dziennika Adriana Mole’a” Sue Townsend. Niestety, naszemu uczniowi nie udało się zdobyć tytułu Laureata na szczeblu wojewódzkim. Wielka szkoda! Jednak dojście tak wysoko to ogromny sukces, którego Pawłowi serdecznie gratulujemy.

Dodała: Ewa Młyńczyk