Dnia 8 października 2022r. odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego „O Pluszową Kaczkę Dziwaczkę”. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno literatury oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Konkurs prowadziła p. Jolanta Kałuska i p. Daria Sidorowicz, natomiast w jury zasiadły: p. Katarzyna Mikołajewska, p. Jolanta Bernaś i p. Iwona Dominiak.

W prezentacjach artystycznych wzięło udział 13 uczniów z klas II-III. Wszyscy byli świetnie przygotowani. Recytowali wiersze bardzo dobrze dobrane do osobowości i temperamentu dzieci.

Jury zwracało uwagę na dobór repertuaru, opanowanie tekstu, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja miała bardzo trudne zadanie. Decyzją jury I miejsce zajęła Aleksandra Szymaniak uczennica klasy III a, która zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy ,,Sum; II miejsce zajął Wojciech Zgierski uczeń klasy III a, recytując wiersz Ludwika Jerzego Kerna ,,Jastrząb i kura”, a miejsce III zdobyła Anna Borkowska uczennica klasy III b, która recytowała wiersz Wandy Chotomskiej ,,Dziury w serze”. Na wyróżnienie zasłużyli Aneta Ragiel kl. III b, Antonina Walczak kl. III a i Michał Gawliński kl. II b.

Młodzi recytatorzy będą reprezentowali szkołę podczas etapu powiatowego tegoż konkursu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za przygotowanie recytacji i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Dodała: Daria Sidorowicz