W drugiej połowie listopada po przeprowadzonych zajęciach tematycznych w klasach został zorganizowany konkurs wiedzy „Prawdy i mity o alkoholu” w ramach realizacji Szkolnego Programu Profilaktyki Uzależnień. Celem konkursu było zwiększanie świadomości o zagrożeniach uzależnieniami, kształtowanie i promowanie pozytywnych wzorców zachowania, odpowiedniej postawy wobec własnego zdrowia oraz zaangażowanie uczniów w działania profilaktyczne. Konkurs składał się z testu wiedzy w postaci pytań zamkniętych oraz z zadania otwartego. W konkursie wzięło udział 33 chętnych uczniów z klasy V i VI. I miejsce – Oliwia Morzyk, II miejsce – Jakub Jagiełło, Amelia Bednarczyk, Zuzanna Kosiela. Atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubniewicach. Nagrody wręczone zostały dnia 16 grudnia w czasie trwania apelu szkolnego. Serdecznie gratulujemy!

Autor:  Katarzyna Kosmalska