„Mały zielnik trzecioklasisty”

0
4818

Jesień to piękna pora roku. Z drzew spadają różnobarwne liście, spacerujemy zbieramy je i robimy bukiety. Nie zawsze potrafimy je właściwie rozpoznać i podać nazwę gatunkową. To był dobry pomysł na wykonanie „Małego zielnika trzecioklasisty”. Uczniowie kl. III b zbierali, suszyli i oznaczali 10 wybranych gatunków drzew i krzewów. Po 3 tygodniach pracy przynieśli swoje zielniki do szkoły. Znalazły się w nich liście, nasiona , a nawet owoce. Każdy okaz posiadał nazwę gatunkową, datę i miejsce zbioru. Zielniki pomogą rozpoznawać gatunki drzew i krzewów z najbliższego otoczenia. Najciekawsze prace wykonali: Jakub Kmita, Patrycja Motylińska, Wiktor Robakowski, Remigiusz Szafirowicz, Mateusz Janaszek.

Dodała: Iwona Stelmach