29 stycznia 2015 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Karolina Biegowska kl. VI  a, Szymon Cieciura kl. V i Marcel Kilinkiewicz kl. V wzięła udział w konkursie przyrodniczym Mój las- „Mam zielone pojęcie”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Edukacyjny z Kołczyna oraz Nadleśnictwo Lubniewice. Zadania konkursowe obejmowały rozpoznawanie gatunków drzew, krzewów i krzewinek liściastych i iglastych na podstawie pędów, rozpoznawanie grzybów jadalnych i trujących na podstawie zdjęć, rozpoznawanie ssaków okolicznych lasów oraz głosów ssaków leśnych występujących na naszym terenie. Drużyna z naszej szkoły zdecydowanie wygrała ten konkurs. Uczniów przygotowały mgr Jolanta Janiszewska i mgr Iwona Stelmach.